medyum murat

yeterki istemesini bil..

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın görmek; Rüya tabirleri maddi olarak zengin olmak, istenilen şeylerin gerçekleşmesi, çevreden maddi manevi yardım ve iyilik görüleceği bir döneme girileceği anlamına gelir.

Rüyada sağ elinin altın olduğunu görmek, kazançtır. Devlet kazancı ve şiddetinin gitmesine işaret eder. Nablusî demiştir ki: altın halka ferah bir habere delalet eder.

Herkes iyice bilir ki altın dünya ziynetidir. Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir. Bu nedenle rüyada altın görmek rüyayı gören kişi için, borca, gam ve kedere de işarettir.

Bazı kere de çeyrek altın görmek, sevgiliye, yardımcıya, ferahlık ve safa veren hayra delalet eder. Bazı kere de görülen çeyrek altınlar ilimlere, imana, hidayete işarettir.

Rüyada altın külçe bulmak

Altın külçesine denk geldiğini, altın külçesine rast gelmek, elden çıkacak olan mala işarettir. Yine rüyada altını külçe ettiğini görmek kötülükle tabir olunur. Rüyada kendisine büyük bir altın parçası verildiğini görmek, devlet işlerinde yüksek mertebelere çıkmaya yorumlanır.

Rüyada altın madeni bulmak

Bir kimsenin rüyasında altın madeni bulduğunu, rüyada altın madeni bulmak, yada kişinin altın madinde çalıştığını görmesi, ortak olduğunu, altın para bulduğunu, altın kaplarda yediğini görmesi; genç birini servet yapmak için güzel bir fırsat olacağına, genç olmayan birisi için ise; işlerine, hareketlerine ve sözlerine dikkat etmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada altın para görmek

Altın para görmek dedikodu şeklinde de yorumlanır. Rüyada altınla karışık gümüş para görmek,duanın kabul edilmesine, ihtiyaçların görülmesine ve hastalıktan şifaya delalet eder

Rüyada sikke altın görmek

Kişinin rüyada sikkeli altın görmesi, ihlas, din ve ilme delâlet eder. Sikkeli altın, güzel çocuğa da alâmettir. Rüyada bir takım sikkeli altınlar görmek, defnedilmiş mala, hikmet, velayet ve şahitliğe delâlet eder.

Rüyada altının olduğunu görmek

Bir kimsenin rüyada beş tane altını olduğunu görmesi, beş vakit namaza delâlet eder. Bazı kere de rüyada görülen altınlar ilme, imana, hidayete ve sultanın hizmetinde bulunmaya delâlet eder.

Rüyada altın takıldığını görmek

Rüyada birin kendisine altın takması, zulümden halas olmaya ve varlık içinde yaşamaya işarettir.

Rüyada altın takıldığını görmek, kendisine emanet edilen şeyden fayda görmeye ve bundan kazanç sağlamaya işarettir.

Rüyada yığınla altın görmek

Altınları yığınlı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Rüyada evine yükler ile altın taşıdığını görmek, gerçekte evine gelecek mala delâlet eder. Rüyada altın taç görmek: Bir kimsenin rüyada altın ve mücevherden tac giydiğini görmesi, saltanata nail olmaya işarettir.